Paski do sukienki

Bardzo długo paski spełniały tylko i wyłącznie jedną rolę – miały podtrzymywać za duże części garderoby i to przede wszystkim w spodniach czy spódniczkach. W ofertach sprzedażowych można było spotkać propozycje zazwyczaj w trzech stonowanych kolorach czarnym( najpopularniejszym), beżowym czy brązowym. Jednak wraz z rozwojem mody i poszukiwaniu nowych propozycji, pasek zaczął coraz częściej stanowić funkcję dekoracyjną w ubiorze, niż praktyczną. Dziś w ofertach możemy znaleźć propozycje w najróżniejszych kolorach, które będą pasować do wyszukanych sukienek,spodni czy spódnic. Ponadto klamry stały się o wiele bardziej wyszukane i najbardziej skupiają wzrok otoczenia na sobie.

Oczywiście paski dzielimy na damskie i męskie. Zazwyczaj – choć absolutnie to niejest sztywna reguła – męskie są szersze i posiadają większą, choć mniej dekoracyjną klamrę a damskie węższe z bardziej wyeksponowaną klamerką. Dlatego też, ostatnimi laty w propozycjach stylizacji można spotkać rewelacyjne zestawienia szerokich, damskich pasków noszonych luźno na sukienkach. Taki look cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród pań, które chcą wyglądać modnie i atrakcyjnie.

Zastanawiasz się może jakie paski do sukienki są najlepsze? Może szukasz ciekawych propozycji do spodni? Teraz w kilku zdaniach powiemy czym jest najlepiej się sugerować przy wyborze dobrego paska.

Bez wątpienia najlepszymi paskami są te, które wykonano ze skóry. Charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i służą swoim właścicielom przez długie lata. Ponadto skórzane elementy niemalże zawsze wyglądają atrakcyjnie i elegancko. Niestety rzeczy wykonane z tak dobrego i naturalnego materiału są drogie, więc nie każdy może sobie pozwolić na całą kolekcję takich pasków w szafie. Najlepiej będą się one komponować z ubiorem gdy zakładamy skórzane buty. Kolorystycznie te dwa elementy garderoby powinny być ze sobą dobrane, w szczególności jeśli pasek będzie bardzo wyeksponowany na sukience lub spódnicy. Jak wiadomo skórzane buty lub pasek mają różne faktury. Styliści podpowiadają, że nie muszą być one takie same, lecz wskazane jest choć minimalne podobieństwo, aby zachować spójność całej kompozycji.

Jaki pasek zakładamy, może być uzależnione od okazji na jaką się szykujemy. Warto pamiętać, że zamszowe, skórzane czy plecione paski najlepiej sprawdzą się na wyjścia o mniej formalnym charakterze. Najbardziej luźny, weekendowy styl ma oczywiście parciany pasek, który nada się najbardziej do lekkich sukienek o letnim charakterze.

Jeśli masz zamiar założyć strój w jasnych kolorach, to dobrze będzie podkreślić taką kreację paskiem zachowanym w tej samej tonacji. Natomiast jeśli lubisz oryginalne kontrasty, to najlepiej jak je wyrazisz przy odpowiednim połączeniu kolorów przy pasku i butach. Ciekawie wyglądają połączenia brązu oraz pomarańczowego czy czerwieni z czarnymi butami.

Przy wyborze szerokości paska, najlepiej jest sugerować się szerokością szlufek. Dzięki temu nie będą one za duże ani za małe. Jest to ważny szczegół, który może świadczyć o naszym zamiłowaniu do dbania o detale. 

Paski do sukienki to bardzo ważny element stroju. Jeśli tylko będzie odpowiednio dobrany, to nawet nosząc nijaki codzienny strój, dzięki paskowi, nabierze on niebanalnego charakteru. Ponadto daje on możliwość zamaskowania pewnych mankamentów figury.

Chcąc optycznie wydłużyć nogi najlepiej jest zastosować szeroki pasek, który będzie wykonany z miękkiego skaju. Tego typu paski nosi się niemalże pod biustem, dzięki temu rozkład proporcji ciała wydaje się zupełnie inny.

Warto też chwilę zastanowić się nad odpowiednią klamrą. Niekoniecznie dobrym pomysłem będzie zastosowanie paska nabijanego ćwiekami z mocno zdobioną klamrą do delikatnej garsonki. Warto trzymać się zasady, że bogato zdobione paski są przewidziane dla nastolatek a te bardziej stonowane dla dojrzalszych kobiet.

Jak widzisz, pasek ma bardzo dużo zastosowań. Pamiętaj o tym, gdyż tylko zmieniając go, możesz sprawić, że Twoja stylizacja będzie wyglądać na zupełnie nową i bardziej ciekawą kompozycję.

Napisano w Moda